XXV Wojewódzki Konkurs Kulinarny o tytuł Mistrza Szkolnej Patelni

Galeria

Dnia 22 marca 2023 roku w Zespole Szkół Gastronomiczno-Spożywczych w Olsztynie odbył się jubileuszowy XXV Wojewódzki Konkurs Kulinarny o tytuł Mistrza Szkolnej Patelni. Temat tegorocznego konkursu: Vege - zielono mi. W konkursie udział wzięli uczniowie z 9 szkół województwa warmińsko-mazurskiego. Naszą szkołę reprezentowali:
1. Dominika Caryk - klasa 2 TŻ
2. Marcin Kmit - klasa 2c BS
Zmagania uczestników oceniało jury w następującym składzie:
- Andrzej Zielaskiewicz - szef kuchni w Restauracji Trylinka w Olsztynie,
- Marcin Zakrzewski - szef kuchni OW Wyspa Brzozowa w Kretowinach,
- Michał Soliwoda - szef kuchni w Hotelu Mikołajki Leisure SPA
Podczas gdy uczestnicy wykonywali potrawy, a jury obradowało, konkursowi towarzyszyły ciekawe wydarzenia, jak:
- wykład nt.: Czy zmierzamy w kierunku vege? wygłoszony przez panią dr inż. Małgorzatę Kuśmierczyk,
- pokaz carvigu w wykonaniu firmy Carvig-Gniech reprezentowanej przez pana Grzegorza Gniecha i panią Sylwię Kruszyńską,
- wykład Greenology - kuchnia roślinna dla szefów kuchni na temat diety laktoowowegetariańskiej, wygłoszony przez Trademarkrting Digital Manager Bonduelle Food service - panią Wioletę Bielecką.
Wspaniałym artystycznym urozmaiceniem wydarzenia był koncert Big Bandu z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II Stopnia im. Fryderyka Chopina w Olsztynie pod kierownictwem pana Henryka Zinkiewicza.

Uczestnicy konkursu o tytuł Mistrza Szkolnej Patelni wykazali się niezwykłą kreatywnością, a ich umiejętności kulinarne zostały ocenione przez jury bardzo wysoko. Ostatecznie konkurs wygrały: Karolina Strzelewska i Roksana Tańska z Zespołu Szkół im. Emilii Sukertowej-Biedrawiny w Malinowie za potrawę o nazwie: Kulinarne wariacje kuchni wegatariańskiej.

Gratulujemy z całego serca zwycięzcom! Uczniom reprezentującym naszą szkołę - serdecznie dziękujemy!

Małgorzta Legucka

JS Like Box Slider