Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel/fax  87 428 32 41

Uroczystość przekazania sztandaru

                         „Póki jesteśmy młodzi, wszystko jest przed nami”


Dzień 5 listopada 2015 r zapisze się w historii Zespołu Szkół Zawodowych w Giżycku jako jeden z najważniejszych. Po wieloletnim oczekiwaniu, w tym dniu nastąpiła uroczysta ceremonia przekazania Sztandaru szkole. Było to możliwe dzięki przychylności i zaangażowaniu wielu serdecznych osób: darczyńców, przedsiębiorców, osób prywatnych, nauczycieli, uczniów i przede wszystkim rodziców.

Czytaj więcej...

Otrzęsiny 2015

Dnia 06.11.2015 r. (piątek) od 3 godziny lekcyjnej odbędą się ,,Otrzęsiny klas I".

Udział uczniów klas I jest obowiązkowy! Przypominamy, że klasy I przynoszą ze sobą dynie.

Przewidywany koniec zabawy 13.15. Zapewniamy wesołą zabawę i niezapomniane wrażenia!!!

Organizatorzy: Klasa 2 AT i Samorząd Uczniowski.

kot

Konkurs Halloween'owy

Dnia 28.10.15 odbył się w naszej szkole konkurs między-klasowy na najciekawszy strój Hallowenowy.

Uczestnicy wykazali się kreatywnością i bujną fantazją.

Kostiumy były oceniane przez jury w składzie:
Pani Barbara Zaniewska
Pani Ewa Szmuc
Pani Natalia Rommel

Udział wzięły klasy:
1T,1cZSZ,2aT,2bZSZ,3bT,3bZSZ,3cZSZ,4aT,4bT.

Według punktacji, klasa 4aT i klasa 4bT zdobyły tyle samo punktów.
Samorząd uczniowski który prowadził imprezę, zdecydował o dogrywce - polegała ona na wymyśleniu przez uczestników tańca.

Bezkonkurencyjna okazała się klasa 4aT zajmując 1 miejsce oraz wygrywając słodki upominek dla całej klasy.

PROJEKT HISTORYCZNY

Uczniowie klas I T, II aT i IV a T w miesiącu październiku przystąpili do realizacji projektu historycznego

" Na tropach mazurskiej historii. I wojna światowa w krajobrazie powiatu giżyckiego".

W dniu 13. 10.15r młodzież wzięła udział w warsztatach " Pamięć krajobrazu" przygotowujących do samodzielnej pracy

związanej z dokumentacją stanu zachowania cmentarzy wojennych i pomników poległych z czasów I wojny światowej

znajdujących się w najbliższej okolicy. Dnia 28. 10.15 r. odbyła się sesja historyczna, w trakcie której w syntetyczny

i ciekawy sposób przedstawione zostały dzieje ziemi giżyckiej.

Opracowała: M.Rakowska - Ożga

TEATR ILUZJI W NASZEJ SZKOLE

20 października 2015 r. gościliśmy w naszej szkole TEATR ILUZJI. Był to niesamowity spektakl bezgranicznej fantazji w wykonaniu mistrza iluzji Aleksandra Tkacza. Pokaz zawierał tradycyjne sztuki zręcznościowe, spektakularne iluzje oraz iluzje optyczne.
Talent, doświadczenie, harmonia ruchów zawodowej tancerki, dobry humor, doskonała oprawa muzyczna w połączeniu z niesamowitą sztuką iluzji złożyły się na zachwycające widowisko, pełne magii i tajemniczości!

Dzień Edukacji Narodowej

14 października z okazji Dnia Edukacji Narodowej młodzież z naszej szkoły, pod opieką nauczycieli przygotowała program artystyczny. Dzień ten odbył się na wesoło, a to wszystko dzięki naszym wspaniałym uczniom:
z kl. IVA T: Baranowska Małgorzata, Biercewicz Joanna, Dąbrowski Piotr,
Grochowska Magdalena, Kapłon Sara, Kowalczyk Daniel, Kozłowski Adrian, Kucharewicz Aneta, Lis Arkadiusz, Litwiniuk Piotr, Łomaszewicz Cezary, Mamrot Aleksandra, Piskorz Monika , Rodziewicz Karolina, Szuba Patryk,
z kl. IV BT: K. Świderski,
z kl. II AT: W.Sulej, A.Kaszowska,
z kl I c ZSZ : M. Czułkowska,
Oprawę muzyczną profesjonalnie przygotował D. Winiarz z kl. III BT.
Opiekunowie: p. M. Kazaniecka, p. M. Dunowska ora L. Bukowski.
Wystąpienie rozpoczęła pani Dyrektor H. Rommel, która złożyła życzenia wszystkim nauczycielom, pracownikom, zaproszonym gościom, następnie wręczyła Nagrody Dyrektora Szkoły. W dalszej części programu głos zabrali: pani Halina Poboża Dyrektor Cechu Rzemieślników i Przedsiębiorców w Giżycku, przedstawiciel Rady Rodziców (pani M.Cybulska) oraz przewodnicząca Samorządu Uczniowskiego (K. Kondrat z kl. IIIA T).
Apel był pewną dawką humoru i wzruszenia, wszystkim widzom bardzo się podobał.

Dzień Papieski

Dnia 16 października 2015 r. uczniowie klasy 3AT wraz z katechetami zorganizowali w naszej szkole Dzień Papieski.

 

Pielgrzymka Maturzystów

W środę 8 października my - uczniowie klas czwartych - wraz z ks. Tomaszem Lewocem i p. Ireną Fabisiak udaliśmy się na czterodniową pielgrzymkę maturzystów. Pierwszym naszym przystankiem był Kraków , gdzie zwiedziliśmy przepiękny Kościół Mariacki - znajdujący się w samym sercu miasta i oczywiście Sukiennice. Kolejnym punktem podróży było Zakopane, gdzie spędziliśmy dwie doby.

9 października wyruszyliśmy na górę „Gęsia Szyja”. Na szklaku podziwialiśmy przepiękne widoki, np. tak zwane „ Wiktorówki”, tam właśnie stała piękna kaplica, z którą wiąże się wspaniała historia. W tej świątyni Ks. Tomasz odprawił mszę świętą, której wszyscy byliśmy uczestnikami. Po modlitwie ruszyliśmy. Było ciężko, jednak nikt się nie poddawał.

Kolejnego dnia także było wiele atrakcji. Wyruszyliśmy do Wadowic, tam zwiedziliśmy „Rodzinny Dom Ojca Świętego Jana Pawła II oraz zjedliśmy przepyszne kremówki, którymi niegdyś zajadał się Karol Wojtyła. Kilka godzin później ruszyliśmy w trasę i pojechaliśmy do Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau. W tym miejscu spędziliśmy ponad trzy godziny. Przewodnik opowiedział nam o losach ludzi żyjących w czasach II wojny światowej. Wielu z nas miało łzy w oczach. Kiedy wsiedliśmy do autobusu, długo jeszcze rozmawialiśmy o wydarzeniach z przeszłości. Po czterech godzinach jazdy dotarliśmy do Częstochowy – głównego punktu naszej podróży, gdzie uczestniczyliśmy w czuwaniu maturzystów.

Noc minęła bardzo szybko, rano musieliśmy wstać, by wyruszyć w dalszą podróż do stolicy, gdzie zwiedziliśmy „Muzeum Powstania Warszawskiego”.
Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z tak wspaniale zorganizowanej pielgrzymki, która okazała się wspaniałą wycieczką , ale też cenną nauką . Cóż teraz to już tylko zostało nam się uczyć do matury …

Praktyki uczniów w drezdeńskich hotelach

Warsztaty ekologiczne dla uczniów klas pierwszych – Fundacja RECAL

Uczniowie klas pierwszych naszej szkoły uczestniczyli w warsztatach Projektu ,,20 lat recyklingu aluminiowych puszek po napojach w Polsce”, które odbyły się dzięki współpracy z Fundacją Na Rzecz Odzysku Aluminiowych Puszek Po Napojach - RECAL. Zajęcia miały na celu uświadomienie młodzieży, iż segregacja odpadów i recykling są działaniami na rzecz ochrony środowiska przyrodniczego.

Agnieszka Potomska