Zespół Szkół Zawodowych
ul. T. Kościuszki 16
11-500 Giżycko
tel.  87 428 32 41 kom. 602 792 119

 
LOGO
 
,,EUROPEJSKIE DOŚWIADCZENIE INWESTYCJĄ W PRZYSZŁOŚĆ”
 
 
Realizowany w ramach projektu „Staże zagraniczne dla uczniów i absolwentów szkół zawodowych oraz mobilność kadry kształcenia zawodowego”  prowadzonego przez FRSE realizowanego w  IV osi priorytetowej Innowacje społeczne i współpraca ponadnarodowa w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 (PO WER). 
 
SEKTOR: Kształcenie i Szkolenia Zawodowe, AKCJA 1. Mobilność Edukacyjna
 
Nr projektu: 2016-1-PL01-KA102-024812
 
Okres realizacji: 15.11.2016 - 14.05.2018     Budżet: 200 000,80 zł
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Podsumowanie projektu i rozdanie certfikatów Europass Mobilność

W ramach podsumowania działań projektowych w trakcie Dnia Otwartego 24 kwietnia 2018 roku odbyła się uroczystość rozdania certyfikatów potwierdzających zdobyte umiejętności zawodowe. Dwunastu nauczycieli i szesnastu uczniów otrzymało dokumenty Europass. Zaproszeni zostali goście: przedstawiciele Starostwa Powiatowego w Giżycku, Powiatowego Zespołu Obsługi Szkół i Placówek w Giżycku oraz Rady Rodziców. W uroczystości brali udział uczniowie gimnazjów wraz z nauczycielami i przedstawiciele Powiatowego Ośrodka Rozwoju Edukacji w Giżycku.

Koordynator projektu i uczestnik mobilności nauczycieli – Natalia Rommel opowiedziała o wyjeździe pracowników szkoły, a uczniowie przedstawili mobilności praktykantów. Zwrócili oni uwagę słuchaczy na atrakcje turystyczne regionów Plymouth i Walencji.

Następnie goście zostali zaproszeni na poczęstunek przygotowany pod okiem nauczycieli przez uczniów. Dzięki nabytym podczas wyjazdów doświadczeniom kulinarnym na stołach pojawiły się specjały kuchni hiszpańskiej i angielskiej. Goście skosztowali hiszpańskich przekąsek „tapas”, paelli z kurczakiem,  gazpacho – chłodnika z pomidorów i papryki oraz hiszpańskich deserów – natillas i churros. Zostały również podane angielskie ciasteczka owsiane, herbata po angielsku oraz talerz angielskich rozmaitości.

Po uroczystości rozdania Europassów rozpoczynającej Dzień Otwarty goście mieli okazję zapoznać się z ofertą szkoły oraz atrakcjami przygotowanymi między innymi przez uczniów i nauczycieli uczestniczących w wyjazdach. Podzielili się oni swoimi doświadczeniami zdobytymi za granicą. Pani Diana Kopaczewska – nauczyciel przedmiotów zawodowych w hotelarstwie wraz z uczniami przygotowała prezentację zawodu z wykorzystaniem wiedzy i doświadczeń nabytych w Walencji.


 
Wyniki rekrutacji uczestników wyjazdu do Walencji (uczniowie)

Lista osób zakwalifikowanych na praktyki zawodowe w Walencji oraz lista osób rezerwowych jest dostępna do pobrania tutaj.

 


Wyniki rekrutacji uczestników wyjazdu do Plymouth (uczniowie)

Lista osób zakwalifikowanych na praktyki zawodowe w Walencji oraz lista osób rezerwowych jest dostępna do pobrania tutaj.

 


Do pobrania: