Aktualności

INWESTUJEMY W SWOJĄ PRZYSZŁOŚĆ - „STAWIAMY NA ROZWÓJ” – STAŻ ZAWODOWY W PORTUGALII ZAKOŃCZONY

Dnia 1 kwietnia 2023 r. uczniowie Branżowej Szkoły I stopnia Nr 1 w Giżycku zakończyli trzytygodniowy staż zawodowy w portugalskim Setubalu. Praktyki zawodowe u zagranicznych pracodawców umożliwiły młodzieży rozwój kompetencji zawodowych oraz pozwoliły przełamać bariery językowe. Emocji i wrażeń było wiele, młodzież zwiedziła wiele pięknych miejsc: stolicę Lizbonę, Fatimę, Óbidos oraz klify w Peniche i inne klimatyczne zakątki. Nasi kucharze rozwijali się kulinarnie, próbowali nowych smaków i wielu regionalnych potraw. Na zakończenie projektu wszyscy uczestnicy otrzymali z rąk pana Komendanta WKWKOHP Dariusza Rudnika certyfikaty świadczące o odbytym stażu. Młodzież dzięki poznaniu specyfiki pracy u zagranicznych pracodawców, ma zdecydowanie ułatwiony dostęp wejścia na lokalny i europejski rynek pracy.

Informacje

Zespół Szkół Zawodowych

ul. Kościuszki 16

11-500 Giżycko

JS Like Box Slider